Filmy samobójstwo, lata 70.

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samobójstwo, lata 70.. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

To film hybrydowy pomiędzy dokumentem a fikcją. Pisarka i fotografka Carole Achache popełniła samobójstwo w 2016 roku. Po jej śmierci jej córka Mona Achache, reżyserka, znalazła tysiące zdjęć, listów i nagrań audio, które pozostawiła po sobie matka. Aby lepiej zrozumieć śmierć matki i kim naprawdę była, Mona Achache poprosiła aktorkę Marion Cotillard, aby zagrała jej matkę w filmie dokumentalnym, który opowiada o dzieciństwie Carole, jej relacjach z matką, pisarce Monique Lange i molestowaniu z rąk takich ludzi jak pisarz Jean Genet.
W 1956 roku amerykański kaznodzieja Jim Jones założył kościół znany jako Świątynia Ludu. Przekonał do siebie tysiące osób i zgromadził znaczny majątek. W roku 1974 kupił teren w gujańskiej dżungli i założył osadę Jonestown. 18 listopada 1978 doprowadził do samobójstwa ponad 900 mieszkających tam osób.
Pogrążona w smutku z powodu niesprawiedliwości w szkole i zdradzona przez najbliższych 17-letnia Petya popełnia samobójstwo. Sytuacja powtarza się w 2019 roku i również dotyczy młodej dziewczyny o imieniu Petya.


Młodzi pracownicy prowincjonalnej fabryki muszą obciąć włosy, jeśli nie chcą zostać zwolnieni. Niektórzy, jak André (Didier Sauvegrain), odmawiają posłuszeństwa i próbują się bronić, wzywając związkowca. Ale na próżno… Samotny i pozbawiony środków do życia André ukrywa swoje problemy przed rodziną. W tym samym czasie przeżywa romantyczny romans z miejscową dziewczyną. Pewnego dnia jednak ojciec André dowiaduje się o sytuacji i żąda, aby jego syn poszedł do fryzjera. Andrzej przytakuje. Poważnie i głęboko ranny, jednak schronił się w milczeniu, po czym podpalił się przed fabryką...

Omen: Początek

6,8
7,2
Młoda Amerykanka (w tej roli Nell Tiger Free) zostaje wysłana do Rzymu, aby rozpocząć życie w służbie Kościoła. Wobec sił ciemności zmuszona jest jednak zakwestionować własną wiarę, a także odkrywa przerażający spisek, który ma na celu doprowadzenie do narodzin zła wcielonego.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Fikcyjna biografia autentycznego prezentera telewizyjnego Chucka Barrisa, który przez wiele lat prowadził program "Gong Show". Jednak praca ta była zaledwie przykrywką dla jego "prawdziwej" działalności. Barris bowiem był płatnym zabójcą pracującym na zlecenie CIA.
David Marks (Ryan Gosling (I)), syn finansowego magnata z Nowego Jorku, poznaje piękną Katie (Kirsten Dunst). Zakochują się w sobie od pierwszego wrażenia. Jednak po pewnym czasie cały czar miłości zaczyna pryskać, a dziewczyna zaczyna się bać swego męża, tym bardziej gdy dowiaduje się, co przeszedł w swoim życiu.
W 1977 roku Harvey Milk został wybrany na radnego w San Francisco i stał się pierwszym w historii przyznającym się otwarcie do homoseksualizmu mężczyzną wybranym do znaczącej instytucji publicznej w Ameryce. Jego zwycięstwo było nie tylko sukcesem w walce o prawa gejów, wpłynął na zmianę wielu aspektów życia politycznego. Docierając do wszystkich - od starszych obywateli po działaczy związkowych - Harvey Milk zmienił sposób pojmowania walki o prawa człowieka i przed przedwczesną śmiercią w 1978 roku stał się bohaterem dla wszystkich Amerykanów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…